ukryj menu          

Czas Relaksu

słowa: Bogdan Olewicz
muzyka: Andrzej Rybiński
Andrzej i Eliza - Czas relaksu, LP, Pronit 1974 r.

   C                               e

Kiedy …

         C           C7             F

A …

           f                                      C           a

Mój …

      d                 G                  C 

U …

 

  …

      C             C7                    F

Ukryty …

   f                                        C          a 

Tu …

         d                  G        C 

Wystarczy …

 

  …

             C             a             F             C 

Czas …

                       d              F             D7           G
Tlidy tlidy tlidy di,  tlidy tlidy tlidy di             
             C             a             F             C 

Czas …

                       d               F             D7           G7

Tlidy …

               C             F             C 

Czas, …


 

Tlidy …

Tlidy …

Czas …

 

 

Tlidy …

Tlidy …

Czas …

C7 C7 f f D7 D7
 
Andrzej i Eliza - Czas Relaksu

Andrzej Rybiński - Czas Relaksu
Czas relaxu

Bogdan Olewicz, właściwie Bogusław Olewicz (ur. 28 czerwca 1946 w Bytomiu) – polski autor tekstów piosenek i dziennikarz.
Współpracował z Perfectem, Lady Pank, Korbą, Budką Suflera, Zbigniewem Hołdysem, Anną Jantar, Urszulą, zespołem Universe i innymi. Wchodził w skład jury wybierającego Piosenkę dla Europy na potrzeby Konkursu Piosenki Eurowizji 2006. Przewodniczył juryMiędzynarodowego Festiwalu Piosenki im. Anny Jantar w roku 2006 a w roku 2007 festiwal ten został poświęcony jego twórczości.
W 2013 został odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Andrzej Rybiński (ur. 30 października 1949 w Łodzi) – polski wokalista, gitarzysta i kompozytor.
Ukończył Średnią Szkołę Muzyczną w Łodzi w klasie fortepianu.W 1968 założył zespół Piotrusie i Komety, po pewnym czasie rozstał się z zespołem i przeszedł do grupy Bumerang. Na początku lat 70. współtworzył z Januszem Krukiem i Elżbietą Dmoch grupę 2 plus 1, w 1971 wystąpili na festiwalu w Opolu z piosenką Nie zmogła go kula, nie zmogła go siła, tylko TA jedyna, co przy sianie była i otrzymali nagrodę.
W czerwcu 1971 z żoną Elizą Grochowiecką i Zbigniewem Hołdysem założył własny zespół Andrzej i Eliza. Od 1974 w zespole występował również brat artysty Jerzy Rybiński. Z zespołem współpracowali także: Eugeniusz Mańko, Ryszard Kaczmarek, Henryk Krzeszowiec, Janusz Staszek, Ryszard Sygitowicz, Stanisław Wita, Marcin Zienkiewicz i Sławomir Żak. Zespół zadebiutował w 1971 roku na IX Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole z utworem "Wstawanie wczesnym rankiem",koncertowali po Austrii, ZSRR,Belgii, Stanach Zjednoczonych, Bułgarii i RFN. Po rozpadzie zespołu w lipcu 1981 Andrzej Rybiński rozpoczął karierę solową.

Andrzej i Eliza (Eliza Grochowiecka i Andrzej Rybiński) – polski zespół muzyczny, wokalno-instrumentalny, wykonujący muzykę folkowo-rockową. Działał w latach 1971-1981.
Grupa muzyczna,założona w Warszawie w 1971 roku przez Andrzeja Rybińskiego (znanego już z zespołu Dwa Plus Jeden), który stworzył duet z laureatką przeglądów studenckich - Elizą Grochowiecką (występującą wcześniej m.in. w grupie Portrety). Artystka ta śpiewała, a także grała na gitarze i instrumentach perkusyjnych (głównie na tamburynie). Andrzej Rybiński grał na flecie i na gitarze, również śpiewał.
Wkrótce do zespołu dołączył Czesław Mogiliński (grał na gitarze basowej, harmonijce ustnej i instrumentach perkusyjnych), którego w roku 1974 zastąpił Jerzy Rybiński (wokal, gitara basowa).