ukryj menu          

Starych nie ma chata wolna

słowa i muzyka: Zenon Laskowik
    D

Dzisiaj …

                                                     A

Bo …

                A

Nie …

                                                           D

Oraz …

                G                                                            D

Stąd …

          A                                           D

A …

              D

A …

                                                                A

Naradzają …

       A

Bo …

                                                   D

Się …

 

   …

                    A                                            D

Oj, …

   G                                                 D

Fest …

A         D

I …

 

Już …

Tamta …

Przyjdzie …

Wszystkie …

Gdy …

Dwie …

Noc …

Pozostałe …

 

Do …

I …

Tylko …

O …

Potem …

Zgasło …

Z …

Gdzie …

I …

Stachu! …

Kabaret Tey - Starych nima,chata wolna


Zenon Laskowik (ur. 26 marca 1945 w powiecie wołkowyskim, obecnie Białoruś) – artysta kabaretowy, twórca słynnego w okresie PRL kabaretu "Tey" w Poznaniu.
Ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Helidora Święcickiego w Międzyrzeczu. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.
W trakcie studiów stworzył kabaret "Klops", był również kierownikiem radiowęzła. W 1970 razem z Krzysztofem Jaślarem założył kabaret "Tey". Przez wiele lat występował w duecie najpierw z Januszem Rewińskim, a następnie Bohdanem Smoleniem. Na Festiwalu w Opolu w 1980 roku wraz z kabaretem przedstawił minispektakl "S tyłu sklepu" (z zamierzonym błędem ortograficznym w tytule), który stał się symbolem kabaretu "Tey". Na początku lat 90. wycofał się z życia estradowego i został listonoszem w Poznaniu.
18 listopada 2003 powrócił na estradę. W tym dniu odbyła się premiera pierwszego spektaklu kabaretowego przygotowanego przez Platformę Artystyczną O.B.O.R.A. pt. "Niespodziewane powroty, czyli twórzmy klimacik". Powrót Laskowika na scenę kabaretową spotkał się z dobrym przyjęciem publiczności. Drugi program przygotowany na scenie Platformy Artystycznej O.B.O.R.A. nosił tytuł "O'Pyra za 3 grosze plus VAT".
Zenon Laskowik użyczył również swojego głosu jednemu z bohaterów filmu animowanego "Mój brat niedźwiedź" (2003) - w polskiej wersji językowej (łoś Tuke).
Nadal występuje (stan na 21 czerwca 2009), prowadzi kabaret w Poznaniu w odnowionym kino-teatrze APOLLO, gdzie w Kabareciarni Laskowika prezentuje program Co się dzieje, co się dzieje... 3 lipca 2009 wystąpił na XI Mazurskiej Nocy Kabaretowej w Mrągowie, gdzie zaprezentował trzy skecze, w tym typowy dla niego monolog przez telefon. Po doskonałym przyjęciu wspólnego koncertu "Filharmonii Dowcipu" Waldemara Malickiego i "Kabareciarni" Zenona Laskowika obaj artyści postanowili zorganizować cykl koncertów dla TVP, gdzie znalazły sie zarówno tradycyjne skecze "Filharmonii Dwójki" jak i najnowsze skecze Zenona Laskowika i Jacka Fedorowicza. Obecnie (29 listopada 2009 r.) Zenon Laskowik wraz ze swoją "Kabareciarnią" i Jackiem Fedorowiczem jest w trasie koncertowej (z nowym programem) po Polsce.
26 maja 2009 z rąk sekretarza stanu w MKiDN Piotra Żuchowskiego odebrał Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"